piątek, 22 czerwca 2018

DSP v.3

Na chwilę obecną trwają prace nad peryferiami do DSP v.3. Mowa tu o filtrach wyjściowych/wejściowych- te są w trakcie produkcji. Wciąż nie mogę jednak przemóc się w zrobieniu reszty tzn. PCB z uP (RC5, LCD itd.) oraz zasilania. Może jak filtry będą dobrze zaprojektowane to się szarpnę na jedną większą PCB z uP i filtrami. Chociaż coś podpowiada, żeby zrobić to osobno- mniejsze koszty w przypadku przeprojektowywania a tego na pewno nie uniknę.
Obecnie polutowane są 4 PCB i wszystkie działają w stopniu podstawowym- ADC i DAC. Pytanie jak będą się sprawowały w wysokich i niskich temperaturach, ale to będą testy pod koniec całości projektu.

PCB zostały wykonane tam gdzie poprzednio- PCBWay.
Rysunek 1. DSP v.3 zmontowane i uruchomione.

Rysunek 2. DSP v.3

Ogólnie projekt 3 wersji miał być bazą, podstawą. Zgrabny, z możliwością umieszczenia do w sprzęcie home-audio oraz car-audio (może by zastosować go dodatkowo do "likwidacji" szumów w samochodzie?). Dlatego tutaj na złączki wyprowadzone są prawie wszystkie sygnały- zasilania, 3 resety itd. aby w przyszłości nie trzeba było przerabiać "serca DSP".

Rysunek 3. DSP v.3 vs standardowa zwrotnica.

Po zakończeniu projektu elektroniki będzie trzeba stworzyć obudowę a równolegle do tego kolumny głośnikowe. Marzy mi się kolumna 3 drożna, z czego jako głośniki niskotonowe będą użyte SB Acoustics Satori MW19P-8 7.5", które można zobaczyć poniżej.

Rysunek 4. SB Acoustics, Satori. Widok napędu.

Rysunek 5. SB Acoustics, Satori. Widok z boku.

Wyglądają fajnie. Pytanie jak będą grały :)
Pozostaje czekać na kolejne PCB od PCBWay i projektować kolejne wersje/peryferia.




Brak komentarzy:

Prześlij komentarz